Jmenuji se Karel Zeman a narodil jsem se v Praze přesně v polovině minulého století.

Vyučil jsem se mechanikem polygrafických strojů, po pár letech jsem maturoval na strojní průmyslovce. V současnosti žiji v Jeviněvsi nedaleko Mělníka, kde také pracuji. Jsem ženatý mám manželku profesorku, dceru novinářku, krásného vnuka Vojtu a další vnouče na cestě.

Malování a kreslení se věnuji od malička jako absolutní autodidakt, ale známější jsem byl jako fotbalista.

Převážně se věnuji ilustracím z oblasti sci-fi a fantasy. Dále dělám na zakázku karikatury k různým událostem. Komiks je mojí velkou láskou, ale už ho téměř nekreslím o to víc sbírám. Mám rád staré artefakty, proto také maluji a ilustruji železniční tématiku, především období páry. Zajímají mě staré knihy ilustrované mými oblíbenci – Miloš Novák, Bohumil Konečný, Zdeněk Burian, Gustav Krum aj., dále historie, film, Foglar, dobrodružství, indiáni, sport - fotbal. Fascinuje mě stará Praha, ze které však už toho moc nezbylo, především z obrazů Jaroslava Šetelíka, Václava Jansy, Jana Minaříka.

Ze současných malířů, ilustrátorů a kreslířů upřednostňuji Lubomíra Kupčíka, Pavla Čecha, Jiřího Gruse, Tomáše Kučerovského a spoustu dalších.

Telefon: 604 475 603
e-mail: karelzem@seznam.cz nebo kaz015@seznam.cz


zanechte mi vzkaz